Szwajcarsko-Polski Program Współpracy

 Według najnowszych danych epidemiologicznych, próchnica zębów w Polsce dotyczy aż 85% sześciolatków i 90% dzieci w wieku szkolnym. Problem jest wynikiem głównie braku wiedzy społeczeństwa nt, przyczyn i skutków tej choroby i zaniedbań w higienie jamy ustnej dzieci. Kompleksowy program walki z tymi zjawiskami pn. „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” zaprezentowany został 22 października podczas konferencji na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu – instytucji realizującej przedsięwzięcie.


Program zakłada edukację i profilaktykę stomatologiczną chorób jamy ustnej u małych dzieci (0-5 lat) poprzez szkolenia i warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców, opiekunów, wychowawców przedszkolnych, a także personel medyczny, tj. lekarzy, pielęgniarki i położne, które przekażą wiedzę i praktyczne wskazówki młodym rodzicom. Realizatorzy w całej Polsce dotrą do niemal 90 tys. dzieci w 1,7 tys. placówkach przedszkolnych, gdzie profesjonalny instruktaż i materiały edukacyjne otrzyma niemal 7 tys. nauczycieli i wychowawców. Program zakłada efekt mnożnikowy poprzez wykorzystywanie wiedzy i materiałów na temat profilaktyki próchnicy w pracy z kolejnymi rocznikami wychowanków.

Przeczytaj cały artykuł

 

O nas w mediach
Dzieciństwo bez próchnicy w Pytanie na Śniadanie

więcej >

Dzieciństwo bez próchnicy na łamach Stomatologii Współczesnej

więcej >

Podsumowanie projektu w Radio Merkury

więcej >

Dzieciństwo bez próchnicy w programie "Medycyna i Ty"

więcej >

O projekcie i aplikacji na blogu Młodego Taty

więcej >

Wywiad w Radio Emaus

więcej >

O aplikacja Pampiś - Zębowa Przygoda na portalu Appmaniak

więcej >

Aplikacja Pampiś - Zębowa Przygoda na portalu Lepszy Poznań

więcej >

Dzieciństwo bez próchnicy na łamach portalu Wirtualna Polska

więcej >

Dzieciństwo bez próchnicy na portalu TVN Warszawa

więcej >

następna strona
Strona 1 z 5

Instytucje finansujące

WSPÓŁFINANSOWANIE KRAJOWE DLA PROJEKTU ZAPEWNIA MINISTER ZDROWIA
SSWIS Contribution Logo
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIE W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION